כך תאבטחו את העסק שלכם מפני מתקפת סייבר

אבטחת מידע והצפנת קבצים

עסקים רבים נמצאים על הכוונת של האקרים ופורעי סייבר למיניהם. הם מחפשים כיצד להשתלט על המידע הארגוני ולהצפין אותו בתמורה לכופר, הם חומדים לפרטי אשראי של לקוחות או אפילו לגניבת פרטי לקוחות. הטיפים הבאים יסייעו לכם להגן טוב יותר על העסק ולמזער את הנזקים:

 1. אתרו היכן ברשת או במחשבים במשרד ישנו מידע רגיש במיוחד
  זו חייבת להיות אחת מהפעולות הראשונות שלכם של אבטחת מידע עסקי במחשבים, רכיבי אחסון או שרתים שונים. קחו בחשבון שכיום מידע כזה יכול להימצא גם במחשב פרטי של עובד או אפילו במכשירי הסמארטפון, אז חשוב לבדוק גם אותם. המצב האידיאלי הינו שהמידע מרוכז במקום אחד וכי רק אנשים בעלי הרשאה מקבלים גישה אליו.
 2. שימוש בפתרון הצפנה מנוהל
  תמיד היה קריטי להצפין את המידע במטרה להגן עליו, אבל החשיבות עלתה עם הופעת המחשבים הניידים, הטאבלטים וכמובן הסמארטפונים. פתרונות הצפנה, בין היתר כאלו שיספקו לכם על ידי חברת שירותי מחשוב לעסקים, יאפשרו לכם לנהל סוגים שונים של הצפנה במגוון גדול של מחשבים וכן מכשירים ניידים. חשוב שהמידע יהיה מוגן מפני מי שאינו מורשה לצפות בו.
 3. תרבות ארגונית של שמירה על מידע
  כשם שיש לכם בעסק מדיניות לגבי ההתנהלות הפנימית במשרד, אופן הטיפול בלקוחות ושלל רזי תרבות ארגונית, המדיניות חייבת לכלול גם נושא של הגנה על המידע. הדגישו בפני העובדים כי אסור להם למסור מידע פנימי, לא משנה איזה מידע, לכל גורם חיצוני לחברה, וכן כי חל איסור על שימוש באמצעים כמו דיסק און קי כדי להעביר מידע ממחשבי החברה. הדרך הטובה ביותר להרתיע עובדים היא החתמה על הסכם סודיות בו הם מצהירים שקראו את המדיניות ומתחייבים לפעול על פיה.
 4. הקפדה על סיסמאות חזקות
  סיסמאות חזקות הן הבייסיק של הבייסיק למניעת גישה אל מידע רגיש. עובדים רבים מתעצלים ובוחרים סיסמאות חלשות כמו תאריך הלידה או מספר הטלפון שלהם או פשוט ממחזרים את הסיסמה שעמה הם מתחברים לחשבון הפייסבוק. הציבו בפני העובדים נוהל שימוש בסיסמאות חזקות שיש להחליף מדי שלושה חודשים. אם יש לעובדים סנכרון מיילים למשל בטלפון, חובה עליהם כי הטלפון גם כן יהיה מוגן בסיסמה חזקה.
 5. שימוש בתוכנות המונעות העתקת מידע
  הסתייעו בחברת שירותי מחשוב לעסקים כדי להתקין על כל מחשבי החברה תוכנות שמונעות העתקה של קבצים למכשירים חיצוניים דוגמת כוננים וכו', וכן תוכנות למעקב אחר התנהגות חשודה, תוכנות נעילה ותוכנות הצפנת מידע מגורמים לא מורשים. כדאי להתייעץ עם ספקית בתחום כדי שתתאים לכם את כל התוכנות הרלוונטיות עבור המידע העסקי שלכם.

בין אם העסק שלכם משפחתי ובין אם מדובר בחברה בת עשרות ומאות עובדים, הנכס החשוב ביותר של העסק הוא המידע, והמידע הזה הוא עמוד השדרה של הפעילות העסקית שלכם. אם לא תשמרו מכל משמר על המידע הזה, חשיפה שלו עלולה להעמיד אתכם בפני סיכון עסקי עצום ובעל נזק בלתי הפיך. על כן חשוב שתקפידו לאמץ את הטיפים שהוצגו כאן לצד ייעוץ מקצועי עם חברת שירותי מחשוב לעסקים מבינת עניין.

המאמר נכתב ע"י מומחי אבטחת המידע של חברת IT-START המספקת פתרונות מחשוב לעסקים.

חזרה אל דף הבית – מערכת ניהול עסק.

macro-management - מערכת ניהול עסק
הלקוחות שלנו אוהבים את המערכת
5/5
נריה מנשה
נריה מנשה
קרא עוד
מערכת מעולה שנותנת מענה להרבה צרכים בעסק. ללא ספק המערכת עשתה לנו את החיים לקלים יותר וחסכה לנו התעסקות מיותרת בדברים לא נחוצים.
אליאנה רוזין
אליאנה רוזין
קרא עוד
הופתענו לגלות עד כמה המערכת טובה ויעילה! כבעלת עסק אוכל לומר שהמערכת הזאת היא מוצר חובה בכל עסק שרוצה להתנהל כמו שצריך!
דוד אהרונוב
דוד אהרונוב
קרא עוד
אנשי מקצוע מהרמה הגבוהה ביותר. נותן שירות סבלני, אכפתי ועם חיוך. אם כבר הולכים על מערכת ניהול, אז ללא ספק macro הם ההמלצה שלי.
הקודם
הבא

צרו קשר

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל